Rura, klucz i butelka

Warunki osiągnięć dotyczą czterech przedmiotów: żelaznej rury, klucza, Lavendoleum i srebrnej butelki. Zebrano je tutaj. Wartości obrażeń nie są znane.

OsiągnięcieWymaganieWarunek odblokowania
Classics Never DiePodnieś żelazną rurę36%
Wrench QueenUkończ grę, używając tylko klucza0.2%
Iron and waxPokonaj Obscuratus, używając tylko klucza10.8%
Exhaust PipePokonaj Fumus, używając tylko rury1.8%
One More For The RoadWypij Lavendoleum przy pełnym zdrowiu9.4%
Have You Chosen... Wisely?Napełnij srebrną butelkę, usuwając 3 punkty zapisu20.4%

Lista osiągnięć

Żelazna rura i klucz

Osiągnięcie Classics Never Die przyznawane jest za podniesienie żelaznej rury. Jego opis brzmi: „Podnieś żelazną rurę”. Odblokowało je 36% graczy — to najwyższy odsetek w tym zestawie, co pasuje do przedmiotu, który gracz powinien zabrać podczas zwykłego przejścia gry.

Wrench Queen wymaga ukończenia całej gry wyłącznie przy użyciu klucza i ma odsetek odblokowań 0.2%. To najrzadsze osiągnięcie w zestawie. Iron and wax ma węższy zakres: pokonaj Obscuratus wyłącznie kluczem; odblokowało je 10.8% graczy. Przejście całej gry z kluczem i pojedyncza walka z Obscuratus przy użyciu klucza to różne osiągnięcia. Sama walka z bossem przy użyciu klucza nie spełnia warunku ukończenia całej gry.

Exhaust Pipe wymaga pokonania Fumus wyłącznie rurą; odsetek odblokowań wynosi 1.8%. Walka z Fumus samą rurą to nie ten sam warunek co jej podniesienie. Podniesienie daje Classics Never Die, a ograniczenie broni dotyczy Fumus. Obscuratus i Fumus mają osobne strony stworzeń, na których obok nazwy powtórzono ograniczenie dotyczące broni.

Lavendoleum i srebrna butelka

One More For The Road wymaga wypicia Lavendoleum przy pełnym zdrowiu. Odsetek odblokowań wynosi 9.4%. Nie wiadomo, gdzie znaleźć napój ani jakie ma inne działanie. Have You Chosen... Wisely? wymaga napełnienia srebrnej butelki przez usunięcie 3 punktów zapisu; odsetek odblokowań wynosi 20.4%. Opis podaje liczbę punktów zapisu, ale nie ich lokalizacje.

Planując przejście wyłącznie z kluczem, zacznij od Wrench Queen i traktuj Iron and wax jako warunek dotyczący Obscuratus w ramach tego przejścia, a nie jego zamiennik. Jeśli planujesz używać rury, oddziel jej podniesienie od walki z Fumus. Warunki dotyczące butelki i Lavendoleum nie wspominają o rurze ani kluczu, więc można śledzić je osobno.

Lista osiągnięć porządkuje te sześć pozycji według odsetka odblokowań, a Obscuratus i Fumus mają osobne wpisy o stworzeniach. Pomieszczenia z punktami zapisu nie są nazwane, więc pozycja dotycząca butelki nie wskazuje konkretnego piętra.

Sześć warunków na liście osiągnięć

Classics Never Die to najczęstsze osiągnięcie w danych z okresu premiery: ma je 36% graczy, a warunkiem jest podniesienie żelaznej rury. Opis nie podaje pomieszczenia, w którym można ją znaleźć. Exhaust Pipe, z odsetkiem 1.8%, to późniejszy warunek: pokonaj Fumus wyłącznie tą rurą. Wrench Queen to najrzadsza pozycja na całej liście, z wynikiem 0.2%; wymaga ukończenia gry wyłącznie przy użyciu klucza. Iron and wax ma węższy zakres: pokonaj Obscuratus wyłącznie kluczem; odsetek odblokowań wynosi 10.8%. Te cztery pozycje tworzą zestaw dotyczący rury i klucza. Wpisy Fumus i Obscuratus powtarzają warunek walki obok nazwy stworzenia.

One More For The Road, z odsetkiem 9.4%, wymaga wypicia Lavendoleum przy pełnym zdrowiu. Nie wiadomo, w którym pomieszczeniu znajduje się napój. Have You Chosen... Wisely?, z odsetkiem 20.4%, wymaga napełnienia srebrnej butelki przez usunięcie trzech punktów zapisu. Nie podano, o które punkty chodzi. Devora, z odsetkiem 13.1%, dotyczy zestawu puszek z taśmą filmową i nie należy do tych sześciu warunków, ale to inny rodzaj znajdziek mylony z butelką. Jeśli szukasz puszek, otwórz opis tego osiągnięcia.

Przejście wyłącznie z kluczem i walka z Fumus wyłącznie rurą to osobne warunki. Zdobycie Wrench Queen nie daje samo w sobie Iron and wax, a podniesienie rury na potrzeby Classics Never Die nie zalicza Exhaust Pipe. Podczas zwykłego przejścia można wyposażyć się w klucz i nim uderzać; dostępny jest też przycisk biegu. Jeden zamach kluczem nie oznacza ukończenia całej gry z tą bronią. Jeśli chcesz zacząć od najrzadszego osiągnięcia związanego z przedmiotami, kieruj się kolumną procentową: Wrench Queen, potem Exhaust Pipe, następnie napój Lavendoleum, walka kluczem z Obscuratus, srebrna butelka i na końcu podniesienie rury.

Wróć na górę